Sada oběžných mincí - Čím platili tatínek s maminkou

Speciální sada oběžných mincí platných v roce 2024 s motivem letícího čápa nesoucího v uzlíčku novorozeně je překrásným dárkem pro miminko, které bude mít originální památku na rok, kdy se narodilo. Možná ho jednou bude zajímat, čím platili maminka s tatínkem. Tím spíše, že žijeme v době, která možná zažije konec fyzických platidel. Jednoho dne budeme mít v peněžence už jenom platební kartu a při nákupu si vystačíme s kartou či mobilním telefonem. Může se tedy stát, že nenávratně přijdeme o část něčeho, co dnes zcela samozřejmě patří k našemu životu, co je typické pro dobu, v níž žijeme. Naše oběžné mince se navíc se řadí ke světové špičce a získaly mnohá mezinárodní ocenění.

somcr2024vitejnasveteblistr02-1024somcr2024vitejnasveteblistr03-1024somcr2024vitejnasveteblistr04-1024

Sada mincí pro miminko

Sada oběžných mincí pro miminko Vítej na světě obsahuje všechny platné kovové mince s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč a s letopočtem 2024, které vydala Česká národní banka a vyrazila Česká mincovna. Šestici mincí doplňuje pamětní žeton, zobrazující na jedné straně miminko hrající si v pokojíčku a na druhé straně miminko spící v postýlce.

Díky barevnému provedení je sada určena pro holčičky i pro chlapečky. Na obálce s tyrkysově modrou barvou je zobrazen růžový čáp s fialovým uzlíčkem, letící nad růžovými a fialovými mráčky. 

Kompletní set je uložen do dárkového balení, kam lze vepsat porodní údaje a osobní věnování.

 

Přejít na  Sada oběžných mincí VÍTEJ NA SVĚTĚ 2024

DALŠÍ DÁRKY PRO MIMINKA