Nastřelit nebo propíchnout?

 

baby-1426631_960_720-u-900

Navštivte náš obchod s velkou nabídkou zlatých a stříbrných náušnic pro miminka

MIMINÁUŠNICE

 

 

Nastřelit náušnice nebo ouška propíchnout? Abyste předešli problémům a vaše holčička měla z náušnic jen radost, je kromě způsobu aplikace neméně důležitý správný výběr odborníka a zajištění sterilních podmínek. Před samotnou aplikací náušnice dezinfikujte ponořením nejméně  na 24 hodin do 60 % lihu. Náušnice nevyvařujte, mohly by se poškodit. Pokud chcete svému dítěti nepříjemný zákrok co nejvíce usnadnit, lze použít lokální anestezii, například Emla - to je krém či náplast, které lalůčky znecitliví. Někteří rodiče před aplikací náušnic navštíví specialistu na akupunkturu, který vhodné a bezpečné místo pro aplikaci označí tečkou.

 

Propíchnutí jehlou

Lékař po dezinfekci ušního boltce provede vpich dutou jehlou. Současně s vytahováním jehly provléká i náušnici. Poté se místo opět dezinfikuje a překryje sterilním čtverečkem a náplastí. Ranku je nutno pravidelně dezinfikovat až do úplného zhojení.

Po propíchnutí oušek se nasazují zlaté náušnice se zapínáním zepředu, tedy náušnice na brizuru, které se provléknou současně s vytahování jehly. To je výhoda klasického propíchnutí uší, nevýhodou je krvácející dírka, která může být náchylnější k infekci.

 

Propíchnutí nástřelem

Lékař po dezinfekci ouška vloží do nastřelovací pistole náušnici, kterou aplikuje na určené místo. Po aplikaci se opakuje dezinfekce, ale ranka nekrvácí. Pro nástřel se používají speciální náušnice z chirurgické oceli či bioplastu, které lze přibližně po 14 dnech vyměnit za klasické. Při výměně náušnic dbáme na čistotu a náušnice, které budeme provlékat dírkou ouška, předem ponoříme na 24 hodin do 60 % lihu.

Nastřelení náušnic je vhodné zejména pro náušnice, které se zapínají dozadu - tedy na malou dětskou klapku či na šroubek. Výhodou nastřelení náušnic je rychlé provedení a nekrvácivost ouška.

 

Přečtěte si také

KDY NASADIT PRVNÍ NÁUŠNICE?

PÉČE O PROPÍCHNUTÁ OUŠKA

 

PRVNÍ DĚTSKÉ NÁUŠNICE  

e-shop Mimináušnice.cz